DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Nástřik podvozků - spodků osobních vozidel

Provádíme kompletní antikorózní nástřik všech osobních vozidel a značek. Ochranný nástřik provádíme kvalitními a odskoušenými přípravky s vysokým antikorózním účinkem. Tento nástřik doporučujeme jak u nových vozidel, tak i vozidel která prošla karosářskou úpravou. Dle našeho názoru by mělo být každé vozidlo každé dva roky ošetřené antikorozní ochranou a je jedno, jestli máte nové vozidlo, zánovní vozidlo, nebo starší vozidlo. Tento antikorózní nástřik podvozku a karoserie je vhodné provádět od jara do podzimu. Je vhodné tento nástřik jednou ročně překontrolovat a popřípadě obnovit. Kvalitní antikorózní nástřik prodlouží životnost karoserie vašeho vozidla o několik let. 

Vzhledem k technologickému postupu - odstrojení, mytí, sušení, použití odrezovačů, nástřik, schnutí a nastrojení, trvá provedení ochranného nástřiku 2-3 dny. Pokud si zákazník podvozek umyje dopředu sám je možno tuto dobu zkrátit o 1 den. 

Proměnlivé počasí dává autům zabrat, zejména pak jejich protikorozní ochraně. Napadení vozu rzí lze však účinně zabránit. Není to zadarmo, ale vyplatí se to.

Jak je to s ochranou proti korozi?

Dříve byla protikorozní ochrana jednoduchá. Žádná nebyla. Auta měla plechy, které nepřipomínaly svojí tloušťkou alobal a tak trvalo dost dlouho, než se kovomorka prokousala skrz. Kdo se jí chtěl bránit, jednou za čas ji ocelovým kartáčem odstranil a na exponovaná místa nanesl dle nejrůznějších rad buď olej (podle hesla "Co je mastné, to nerezne"), gumoasfalt nebo jiné podobné prostředky. Dnes se k problematice přistupuje trochu odborněji a motorista má na výběr z celé šíře možností.

Se snižováním spotřeby se vozy neustále odlehčují a s tím se pojí i používání tenčích plechů. Ty ale většina automobilek už dnes zvládá povrchově upravit tak, že skutečně neproreznou. Problém se tak týká už převážně jen podvozku a prahů. Kamínky odletující od vozovky, sůl a vlhkost dávají těmto částem zabrat.

Jak zabránit proreznutí?

Zabránit se tomu samozřejmě dá a s moderní chemií i poměrně efektivně. Důležité je nejdříve rez odstranit a pak teprve nanášet ochranné prostředky. Kdo ji jen uzavře, i pod sebelepší materiál, spláče za pár let nad výdělkem a bude řešit díru skrz na skrz. Vodě je nejlépe v dutinách odkud se pomaleji odpařuje. Navenek vše vypadá v pořádku a o to větší je potom nepříjemné překvapení. Typicky se jedná o prahy, zejména za zástěrkami, kde se krom vlhkosti usazuje i písek a drobné nečistoty. Ideální tedy je řešit celou věc komplexně a ochránit jak vnějšek, tak veškeré dutiny.

Nejlevnější a rozhodně ne špatnou možností jsou nejrůznější spreje. Zde je tolik možností, že jejich kompletní výčet by vydal na samostatný článek. Platí pravidlo, že levná a méně kvalitní ochrana je pořád lepší než žádná ochrana. Doporučíme však vybrat takový prostředek, ke kterému je přibalena i hadička. Dostanete ho tak lépe do nepřístupných míst. Před nanesením je ale samozřejmě nutné, aby byl vůz suchý a bez rzi. / portal.řidiče.cz