DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Antikorozní stříkání dutin karosérií vozidel

Kompletní voskování dutin pro ochranu před korozí u všech osobních a dodávkových automobilů. Vysoce kvalitní vosky si zachovávají elasticitu při teplotách -20°C až +60°C. Tyto vosky mají kapilární vlastnosti, infiltruji vlhkost a zabraňují šíření již vzniklé koroze karoserie. Tímto procesem opět prodloužíte životnost karoserie vašeho vozidla o několik let. 

Dokud se budou auta vyrábět z kovů a hlavně obyčejného plechu, reznout nepřestanou. Ale vy jim můžete aspoň trochu od oranžového zla pomoci. Pak vydrží déle.

Ačkoli se může zdát, že korozi se u moderních aut podařilo vymýtit jako černé neštovice, opak je pravdou. Setkáváme se s ní pořád a setkávat se s ní budeme i nadále. Rezavá auta jsme jen přestali pravidelně potkávat proto, že jsme za těch pár desítek let zbohatli. Můžeme si tak kupovat lepší auta, když rezavou popelnicí nikdo jezdit nechce.

Přesto se za ta léta antikorozní ochrana aut opravdu zlepšila. Kvalitnější materiály a technologické postupy se rozšířily i na běžně prodávané masové modely. Má to ale svá omezení, hlavně co se ceny týče.

podvozky. Jeho dodatečné ošetření pořídíte asi za osm tisíc korun.

Ošetření podvozku je hodně špinavá a ne zrovna příjemná práce....

Pokud chcete mít se svým autem delší vztah než jen pár let, uvažujte o investici do antikorozní ochrany podvozku. A to klidně už když kupujete nový vůz. Ty sice nějaké ošetření mívají, ale většinou ne takové, aby dlouhodobě zvládalo neustále přesolené české silnice (ale třeba i rakouské, auta dovezená odtamtud jsou na tom ještě hůře než české ojetiny).

Záruka na karosérií?

Ovšem pozor, má to velký „háček“ - garance se týká pouze prorezivění skrz naskrz, a navíc výhradně zevnitř ven. Takže pokud vám kamínky otlučou lak a dveře proreznou, se zárukou neuspějete. Navíc je tady ještě další podmínka - správně byste měli ve značkovém servisu absolvovat pravidelné roční prohlídky zaměřené na kontrolu stavu karoserie.

Většina lidí se rozhodne pro kompletní ošetření svého vozidla - tedy kromě samotného podvozku i vystříkání dutin auta (včetně třeba prahů vozu), přestože je to o něco dražší. „Práce je s tím ale zhruba stejně, nejdříve to vyžaduje kompletní odstrojení podběhů a plastových dílů, dražší je jen antikorozní materiál,“

Ochranných materiálů existuje spousta, vizuálně většinu z nich poznáte podle typické černé barvy. Jsou ale i zlaté nátěry, které mají i certifikaci od automobilky Mercedes. Na podvozek se nejčastěji používá přípravek Dinitrol, na dutiny Penetrant, existuje i řada materiálů pro extrémní prostředí (offroad, průmysl). A samozřejmě i levné výrobky ve spreji, jimiž si můžete nastříkat auto sami. Při ošetření drobných „poranění“ podvozku mohou pomoci, na kompletní ochranu však nestačí - a to i kvůli nízkým tlakům při nanášení. INfo: idnes.cu autoservispráce